Bazik Elektrot Kurutma Şartları

Bazik Elektrot Kurutma Şartları

Bazik ve alaşımlı elektrotlarda nem kaynak sırasında problem oluşturuyor ve poroziteye neden oluyorsa, elektrotlar 250’C-400’C derece aralığında 2-3 saat kurutulur.
Hava sızdırmayan kutulara konmayan veya kutudan çıkarılan elektrotlar normal şartlar altında, alaşımsız elektrotlar 4 saatten fazla, alaşımlı elektrotlar ise 2 saatten fazla açıkta beklemişse kurutulması önerilir.
Not: Maksimum sıcaklık aşılmamalı ancak kurutma ünitesinin bu sıcaklığa ulaşmasının zaman alacağı göz önünde tutulmalıdır.
 
Eğer kurutma ünitesi soğuksa ve tamamen elektrotlarla dolu ise maksimum sıcaklığa ulaşmak yaklaşık 8 saat sürecektir. Kurutma ünitesi içerisindeki, elektrot sayısı kurutma işleminin sonucu açısından çok önemlidir. Bunun yanında elektrotların ünite içindeki dağılımda oldukça önemlidir. Elektrot demetinin merkezindeki bir elektrotun istenilen sıcaklığa, ünitenin genel sıcaklığında sonra ulaşacağı göz ardı edilmemelidir.
Haberler
Firmamız ISO 9001, 14001, 1002 ve 18001 st...
Yakamoz Bulut olarak imalat endüsitrisinin...
Yakamoz Bulut Makine Olarak Üretim Kalitem...
Sizlere Daha iyi hizmet sunabilmek için ye...

ONLINE KATALOG
SIKÇA SORULAN SORULAR
GALERİ
İLETİŞİM FORMU
FOTO GALERI
Yakamoz Bulut Metal -Sanayi Tipi Kurutma Fırınları, Kaynak Ekipmanları, Boru ve Fittings Malzemeleri © Copyright 2015

Bizi Facebookta Takip EdebilirsinizBizi Twitterda Takip EdebilirsinizBizi Takip EdebilirsinizBizimle İletişime Geçmek İçin Tıklayınız