Sağlıklı Kaynak İçin Bilinmesi Gerekenler

Sağlıklı Kaynak İçin Bilinmesi Gerekenler

  • Kaynakta en iyi sonucun alınabilmesi, elektrotların kurutularak neminin alınması ile mümkündür. Kaynak arkında rutubet bulunması kaynak kalitesini olumsuz yönde etkiler.
  • Su yüksek sıcaklıkta hidrojen ve oksijene ayrışır. Yüksek miktardaki hidrojen kaynak metalinde poroziteye neden olduğu gibi ana metal ile kaynak metali arasında ki geçiş bölgesinde çatlaklara yol açabilir.
  • Yapıda oksijenin varlığı da kaynak dikiş için yine olumsuz, bir etki yaratır.
  • Değişik tip elektrotların örtülerinde farklı oranlarda nem bulunur. Elektrotların kurutulması sırasında bu duruma özellikle dikkat edilmeli ve bu işlem belirli kurallara uygun olarak yapılmalıdır.
  • Örneğin selülozit, rutil ve asit karekterli örtüye sahip alaşımsız elektrotlar kaynak özelliklerini olumsuz yönde etkilediği için çok fazla kurutulamazlar.
  • Bazik ve yüksek verimli rutil elektrotlar da, tüm alaşımlı elektrotlar da iyi kaynak özellikleri ve daha önemlisi hatasız kaynak dikişleri sağlamaları için mutlaka kuru olmalıdırlar.
Haberler
Firmamız ISO 9001, 14001, 1002 ve 18001 st...
Yakamoz Bulut olarak imalat endüsitrisinin...
Yakamoz Bulut Makine Olarak Üretim Kalitem...
Sizlere Daha iyi hizmet sunabilmek için ye...

ONLINE KATALOG
SIKÇA SORULAN SORULAR
GALERİ
İLETİŞİM FORMU
FOTO GALERI
Yakamoz Bulut Metal -Sanayi Tipi Kurutma Fırınları, Kaynak Ekipmanları, Boru ve Fittings Malzemeleri © Copyright 2015

Bizi Facebookta Takip EdebilirsinizBizi Twitterda Takip EdebilirsinizBizi Takip EdebilirsinizBizimle İletişime Geçmek İçin Tıklayınız